Europos viešųjų erdvių meno akademija ‒ reginio ugdymo mokykla

sanciai

Europos viešųjų erdvių meno akademija ‒ Kauno Reginio mokykla

Balandžio 24‒28 Kaune, Baltijos cirko patalpose, esančiose Drobės g. 31 (Žemieji Šančiai), vyks Reginio mokykla. Ji skirta tarptautinio projekto „Europos viešųjų erdvių meno akademija ‒ Reginio mokykla“ miestų partnerių menininkams ir bendruomenių aktyvistams, kurie domisi miesto švenčių kūrimu. Kauno mokykloje dalyvaus 26 kūrėjai iš Lietuvos, Bulgarijos, Kipro ir Airijos. Mokymus ves menininkai iš Anglijos ir Lietuvos. Mokykloje dalyvaus nemažas būrys aktyvių ir kūrybingų šančiškių ir atstovų iš šiame rajone įsikūrusių centrų ir švietimo įstaigų. Ši mokykla  suteiks galimybę pasiruošti rugsėjo mėnesį vyksiančiai Šančinių šventės eisenai, kurios tema ‒ „Sostas“.

Eitynių tema „Sostas“ yra įkvėpta Kauno miesto kultūros sostinės 2022 vardo. Šančinių eisena sieks sostą ‒ centrinės valdžios kėdę ‒ paversti visų miesto žmonių sostu, kuris skatintų kūrybingumą ir atsakomybę už savo miesto kultūrą. Mokykla padės pasiruošti eisenai ir įtrauks menininkus bei Šančių bendruomenės narius į lauko renginių mokymo procesą. I‒oji mokymų dalis bus skirta susipažinimui su miesto švenčių kūrimo procesu ir eitynių menu bei praktinių įgūdžių vystymui ugnies piešinio, vėliavų, skulptūros, judesio, garso ir teksto kūrimo srityse.
II‒oji dalis skirta kūrybiniam procesui grupėse ir Šančių eitynių idėjų sukūrimui. Balandžio 28 d. 13.30 val. Šančių seniūnijoje (A. Juozapavičiaus pr. 84, II a.) vyks viešas projekto rezultatų pristatymas visuomenei.

Kauno mokyklos komanda

Vadovai ‒ „Walk the Plank“ (DB), Vita Gelūnienė ir
 Ed Carroll (LT)
Menininkai‒mokytojai ‒ Liz Pugh, Alexis K Johnson (DB), Brian Fleming, Cathering Young (IE), I Made Sutama aka Oka (Balis), Psilikono teatras, Andrius Kurienius, Ieva Variakojytė‒Reisntrom (LT)
Kauno mokyklos organizatorius ‒ „Teatro klubas“
Kauno mokyklos partneris ‒ Žemųjų Šančių bendruomenė

Apie projektą „Europos viešųjų erdvių meno akademiją“

Akademija jungia penkias kultūros organizacijas, esančias tuose Europos miestuose, kurie tapo arba ketina tapti Europos kultūros sostinėmis: Pafosas, Plovdivas, Kaunas, Limerikas ir Salfordas. Akademija siekia vystyti gebėjimus, reikalingus šių miestų viešųjų erdvių renginiams, surengdamapenkias tarptautines mokyklas, kuriose bus ugdoma viešų renginių organizatorių kompetencija,  keliama gatvės renginių meninė vertė, kuriamos karjeros galimybes kūrybingiems žmonėms ir vystomos naujos auditorijos.

Projektą finansuoja ES programa Kūrybinė Europa, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

kaunasfundersinlithuanian

Tarptautinio projekto „Europos viešųjų erdvių meno akademija ‒Reginio mokykla” koordinatorius
Walk the Plank, Didžioji Britanija