Nauji atspalviai – kartu su Giedriumi ir Agne Arbačiauskais

Nauji atspalviai – kartu su Giedriumi Arbačiausku ir Agne Arbačiauskiene

Giedrius Arbačiauskas jau 23 metai teatro scenoje. Tačiau tai ne tik teatro scena, tai ir filmų, ir televizijos scena. Giedriaus aktorinė veikla labai įvairi. Jis – puikaus balso savininkas, įgarsinęs daugybę kino ir animacinių filmų. Daugelis neįsivaizduoja LRT televizijos be jo balso.

Kita Giedriui širdžiai artima veikla – jo kūrybos dainuojamosios poezijos dainos. Gitarą jam padovanojo tėtis, kuomet jam buvo 12 metų, pirmosios dainos susidėjo iš J. Degutytės tekstų. Taip gimė meilė ir pagarba moderniųjų lietuvių poetų tekstams, pagal kuriuos sukūrė visas dainas. Kaip sako pats Giedrius jų tekstai tiesiog dainuoja.

Duetas

Nuo 2007 m. Giedrius kuria kartu su savo žmona Agne. Agnė yra profesionali violončelininkė, baigusi LMTA (prof. S. Sondeckienė, magistro studijos). Nuo vaikystės klausiausi V. Kernagio dainų, mokėjau jas visas mintinai, taip pat mėgau B. Okudžavos, N. Bičevskaja ir kitų bardų dainas. Mano aplinkoje visuomet skambėjo muzika. Nemažą plokštelių kolekciją turėjo tėtis ir mama, vėliau besimokydama Kaune, ėmiau kaupti savo plokštelių kolekciją. Tėtis mokino išgirsti atskirus instrumentus, muzikos stilius. Kaip sako pati Agnė, idėja groti kartu su Giedrium gimė abiems, tačiau susigroti nebuvo paprasta. Giedrius aiškiai įsivaizduoja kaip turėtų skambėti daina, tačiau negali pateikti natų, o Agnė buvo pratusi groti iš natų. Taip mes tapome vienas kito padejėjais, aš moku užrašyti dainą natomis, suteikti jai formą, tuo tarpu Giedrius išmokė mane laisviau groti, improvizuoti.

Pasirodymai

Giedriaus ir Agnės programa – bardų dainuojamosios poezijos dainos. Šiltas Giedriaus balsas, papildomas violončelės garsų, ramios, švelnios, jausmingos eilės, kurias skaito tarp atliekamų dainų abu atlikėjai, tai tarsi dviejų širdžių pokalbis poezijos ir dainos forma. Muzika sukurta Giedriaus ir Agnės Arbačiauskų, eilės J. Degutytės, H. Radausko, A. Jonyno, T. Venslovos, R. Buroko ir kitų poetų.

Duetas gyvuoja nuo 2007 m., tačiau tik šiais metais gimė idėja pasikviesti kitų muzikantų. Taip jų duetą papildė du puikūs atlikėjai – Marius Salynas, fortepijonas, klavišiniai, gitara, aranžuotė ir Gediminas Stankevičius – perkusija.

Marius Salynas baigė bakalauro ir magistro studijas LMTA, šiuo metu studijuoja doktorantūrą. Tai kūrybiškas atlikėjas, stebinantis savo improvizacijų ir aranžuočių spektru. Marius turi savo įrašų studiją, kuria muziką, prodiusuoja.

Gediminas Stankevičius – perkusija. Negali nesižavėti šio atlikėjo talentu. Jis nuolat gilina savo muzikos žinias, domisi įvairiomis atlikimo technikomis. Ne kiekvienas perkusininkas gali taip lengvai ir kartu taip gyvybingai įsilieti į bardų kūrybą, nepaprastai praturtindamas ją. Gediminas koncertuoja su Jurga Šeduikyte, įvairiomis muzikos grupėmis, yra įrašęs ne vieną CD bardų atlikėjams ir ne tik.

Dėka šių nuostabių muzikantų, labai kūrybingų ir betarpiškai įsiliejusių į mūsų duetą, tos pačios dainos suskambėjo visiškai kitaip – naujai. Kadangi nauji garsai (fortepijonas ir perkusija) įnešė visai kitokias, naujas nuotaikas, gimė koncertinės programos pavadinimas Nauji atspalviai.

Pirmą ir vienintelį kartą Kaune Nauji atspalviai – paskutinę pavasario dieną, gegužės 31 dieną, Teatro klube, Vilniaus g. 22, 19 val. Maloniai kviečiame pasiklausyti .

Bilietus platina Tiketa ir Teatro klubas – tel. nr. +37065191016