Raimondas Rašpoliauskas-Raymist. „SIELAI“

 

Raimondas Rašpoliauskas-Raymist savo kūrybą vadina „kelione aplink pasaulį“. Grojo roko grupėse „Bix“, „Lygiai lyja“, „Žuwys“, elektroninės muzikos grupėje „Sweet Energy“, ritualiniame kolektyve „7B Orchestra“ (visos šios grupės – iš Šiaulių), o pastaraisiais metais kuria ne tik solinius meditacinės, holistinės, džiazo ir etninės muzikos projektus, bet ir muziką režisieriui, bardui, rašytojui ir poetui Vytautui V. Landsbergiui, Arvydui Barysui, Agnei Marcenkeviciūtei. Sukūrė muziką  filmams „Liudvikas“, „Kai as buvau partizanas“, „Sokis Dykumoje“, „Partizano zmona“, spektakliams „Briedis Eugenijus“, „Išėjau aš stotin“, etniniam muzikiniam albumui „Sapnas“, „13broliu“ solo albumui“Bridge“, Ambient piano“ ir t.t.

Naudojamos Šiaurės ir Pietų Amerikos indėnų fleitos, Indijos bansuri, taip pat Filipinų, Japonų, Lietuvių fleitos bei skudučiai. Etniniai Azijos styginiai instrumentai “Saz“,“Tambur“, “Koto“ su perkusijom, pianino vibracijomis, originaliais sintezatoriaus ir gamtos garsais praturtina kelionės įspūdžius.Pagrindinis instrumentas -pianinas-sielos veidrodis. Savamokslis,megstantis  improvizacijas, minimalizma, etniniu kulturu ir klasikines muzikos interpretacijas.

Vienas pagrindinių kompozitoriaus įkvėpėjų- tuštuma, iš kurios gimsta viskas. Jos pajauta, bendravimas su ja – vienas didžiausių malonumų ne tik muzikoje, bet ir gyvenime. Kurti, pažinti save kur kas įdomiau ir svarbiau nei pati muzika.
Programa vadinasi …SIELAI….